Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Choď na stránku: 12Nasledujúci
Aktuálna stránka: 1 z 2
Mirka (87.197.29.---) 13.04.2007 09:26

Lido Di Jesolo je uplne uzasna destinacia na dovolenku.bola som tam 4krat a chystam sa aj tento rok.precestovala som mnoho krajin ale toto miesto je ta najlepsia vec na oddych.Pre ludi ktori maju radi nocni zivot, zabavne Lunaparky,Aquapark maju male deti a maju radi bezpecne more a pieskove plaze je to to prave orechove takze odporucam!!!!!

danosen (62.168.70.---) 14.04.2007 12:24

Musím len súhlasiť, je to moja zamilovaná destinácia!!! Pláže nekonečne dlhé, večerné promenády taktiež, tam to žije !!! Bolsom tam 6x !!!, po prvý krát v r. 1990, posledný krát v 2005, z toho 4 x s obytným prívesom, 2x so stanom, vždy v kempe Internacionál, ktorý leží na úplne západnej časti až pri majáku, nedaleko AQUALANDIE.Blízko aj do Benátok, autom výlet do GARDALANDIE na jeden deň, Lunaparky dva, PROSTE SUPER. Ale tento rok ideme vyskúšať KRETU.

skazka (85.248.4.---) 17.04.2007 13:41

AHOJ, potrebujem radu... Aj na toto tvoje odporucanie sme si vybrali dovolenku prave v tejto destinacii a chcem sa spytat na podorbnosti cesty, lebo totiz sa tam chystame autom, cez jednu cestovku do kempu a chcem vediet nieco co sa tyka cesty, napr. mapy, dialnicne poplatky v ITA a vsetky aj menej dolezite podrobnosti....

vdaka

danosen (62.168.70.---) 18.04.2007 12:25

Neviem, do ktorého kempu idete, lebo je tam až 6 kempov, jeden na západnej časti( v tom som bol ja) " INTERNACIONAL", ktorý je priamo pri pláži a ostatné na úplne druhom konci Lido di Jesola ( cca 12 km) tie sú na úplne druhom - opačnom , východnom konci ( Malibu Beach, Adriatico, Waikiki, Cigno Bianco,a najdalej od pláží cca 2 km je Parco Capraro). Kemp v ktorom som bol ja je pomerne drahý, ale na vysokej úrovni, napr. samostatné uzamykateľné sociálne zariadenia vrátene sprch ( bunkový systém) s vlastným komplexom bazénov, rečtaurácii, obchodov,detského preliezokového objektu a mnoho iných vymožeností. Je absolútne kludný, žiadne rušenie nočného kludu, dokonalý servis, upratovanie atď. Z veľkej časti obsadený hlavne nemcami, z "východného sektoru" tam nebol nikto, len my!! K ceste: autom po dialnici ( dialničnú známku Rakúska), až do Klagenfurtu, tam doporučujem pozrieť takzvaný MINISVET - je to za jazerom, kúsok od hlavnaj trasy, cez hranice, a potom sme zišli v Taliansku z dialnice,myslím že na výjazde za tretím tunelom, a ďalej po starej ceste. V pohode sa to dá celé zvládnuť za cca 8 hodín aj so zastávkami.My sme napr. vždy išli na noc, vyšli večer, a už o 04,00 hod ráno sme boli na mieste.V Taliansku: cez Cordoipo,Portoguaro,v San Dona di Piave odbočiť na Jesolo. Pozor na križovatkách, sú dosť biedne značené a hlavne smerové šipky sa nachádzajú skoro vždy až tesne za križovatkou! Čiže odbočiť až tesne pred smerovou šípkou.Premávka mimo dialnic je veľmi hustá, auto za autom, asi ako u nás v okolí Pov.Bystrice, súvislé kolóny.Teda myslím cez deň.Mám dobrú mapu Jesola Lida, pokúsim sa zoskenovať a poslať na mail.Mám mnoho ďalších prospektov, letákov, fotografií a iných vecí.Doporučujem jeden deň návštevu GARDALANDIE pri jazere Lago di Garde.Je to síce až okolo 170 km, ale oplatí sa!!Ale treba po dialnici, lebo po "okreskách" je to nekonečná cesta. Len raz som išiel mimo dialnice. Mestre ( na dialnicu) ,Padova, Verona, podom odbočiť na Peschiera. Žiaľ poplatky si fakt už nepamätám, ale nie je to také tragické, asi najdrahšia bude len tá nálepka v Rakúsku ( 10 dňová, resp.mesačná?) Gardalandia aj Aqulandia sú taktiež dosť drahé, ale po zaplatení vstupu je všetko v cene - všetky atrakcie. Myslím, že okolo 25 euro na osobu do jednoho aj druhého. Pozri ich mailové stránky, isto to tam bude. Keď ma niečo napadne ešte napíšem. Čau bambini.

skazka (217.73.23.---) 18.04.2007 13:06

No asi to tak vyzera ze pojdeme do toho Praco Caparro. Ideme cez jednu slovensku cestovku a v tomto campe maju aj svojho delegeta, cize ked ideme prvykrat tak netreba az tak riskovat... Cize v Taliansku si nesiel po dialnici? A ta mapa Jessola by bodla, i ked som na ich stranke nasiel ale tam som ten camp nenasiel...

Zatial Vdaka

danosen (62.168.70.---) 18.04.2007 13:29

Mapu som Ti poslal, aj mnoho iných vecí, cez Taliansko nie po dialnici, ale ak ponáhlaš, nie je problém, poplatky nie sú až také vysoké...

danosen (62.168.70.---) 18.04.2007 13:37

http://www.aqualandia.it/ita/orari.php, ceny Aqalandia + ich stránka
http://www.gardaland.it/it/home.php, stránka Gardalandu

Ivan (192.111.104.---) 20.08.2007 08:53

Tento rok som bol v Lido di Jesolo 2x; a toto letovisko som si hned oblubil; presne ako sa pise vyssie, pre rodinu s detmi idealna dovolenka. Za cely pobyt som stretol 1-2 rodiny zo Slovenska ci Ciech, inak sami Taliani ci Nemci (Rakusania). Mytne na talianskej dialnici od rakuskych hranic bolo nieco cez 9,- EUR; cestou spat po Udine po okreskach, od Udine po hranice nieco cez 5,- EUR. Ale samotna dialnica je fajn, rychly presun, cez celkovo 17 tunelov (ak sme dobre pocitali). Mozem doporucit napr. vylet lodou z pristavista pri majaku do Benatok (9,- EUR jedna cesta dospely; 4,- EUR dieta) - plavba trva ca. 50 minut; spat sa da tou istou trasou, alebo individualne do Punta Sabbione lodou (6,- EUR 60 minutovy listok) + autobus (2.70,- EUR do Lido di Jesolo). Lod + autobus jazdia ca. kazdu pol hodinu po cely den. Aqualandia je rovnako super miesto, kde sa stravit jeden cely den (10:00 - 18:00 h; dieta / dospely 19,- az 23,- EUR; 19,- EUR ak sa nekupuje v pokladni, ale v niektorom z predajnych miest v letovisku).

Viviana (217.119.114.---) 10.07.2007 13:27

Ahojte,

máte niekto osobnú skúsenosť s víkendom pri mori - kúpanie 1 deň - zvyšok v noci cesta tam aj späť cez cestovku? Konkrétne Lido di Jesolo - dá sa naplniť celý deň (odchod späť je vo večerných hodinách)? Dá sa deň "zabiť", aj ak nie je super počasie na kúpanie? Čo sa dá zaujímavé vidieť? A koľko asi potrebujem peňazí, aké sú ceny? Zvládne to aj starší človek, alebo je to vhodné len pre teenagerov a mladších? Vopred vďaka za rady :-) Viviana

iveta (213.151.218.---) 23.07.2007 12:02

Ja mam skusenost s jednodnovym pobytom pri mori. Odchadzali sme o 20:00 vecer z Bratislavy, rano sme krasne stihli o 6:00 vychod slnka na plazi v Lido di Jesolo. Myslim si, ze sa da zabit den, aj ked je skarede pocasie, da sa pochodit po obchodoch, popozerat po mestecku... posediet v kaviarnickach. My sme mali nadherne pocasie, boli sme od tej siestej rana na plazi, asi do obeda, sampozrejme mali sme slnecniksmiling smiley. No ale potom sme isli na kavu a poprechadzat sa po chladku po obchodoch. Okolo stvrtej sme sa vratili na plaz. Co som bola prekvapena, myslela som, ze den utecie velmi rychlo, ale islo to v pohode. Vobec sa mi vecer, ked sme odchadzali, nezdalo, ze sme tam boli iba jeden den. Co bolo ale dost unavne, bola cesta spat. Dve noci po sebe v autobuse boli dost a to mne autobusy nevadia, ale bola som nejaka dolamana... Inak pekny densmiling smiley)))))) Doporucujem.

viera (84.16.32.---) 15.06.2008 13:18

ludiaaaa vy nemate vkus. lido di jesolo? najhnusnejsie mesto v tal

walter (82.119.224.---) 29.06.2008 23:07

Prosím ťa pekne poslal by si aj mne tie materiály. Dakujem pekne.
wisiki@azet.sk

palo (78.98.126.---) 08.07.2008 21:34

vieš mi povedat ceny ubtovania v súkromí.Dakujem

lucia (213.151.245.---) 04.08.2008 13:45

ahoj. len by som sa chcela opytat z akej cestovky si bola v Jesole. Ja som tak bola na víkend v Bibione. tiez to bolo super. a teraz by som rada toto Jesolo. tiez sa mi tam pacilo, ked som tam bola na dovolenke.

Hermina (87.244.226.---) 10.08.2008 16:08

Bola som na Palmovej riviére Villa Rosa.Ubytovanie bolo slušné,až na to,že z jednej cestovky prišla p.Renáta Sládková a agitovala na cestu loďou.V ponuke bola :neskorá večera,rybolov,kúpanie sa v mori,občerstvenie.Celá táto "atrakcia "trvala asi hodinu a pol.Cesta tam a nazad 20 minút do prístavu San Benedetto.Delegátka sa veľmi srdečne zvítala s kapitánom a zmizla.My sme potom oboplávali pár zátok popri pobrežiu,dobre že sme sa nepobili s Ukrajincami o 10 koliečok salámu a fľašu dákej sladkej vody./podľa nej,sme si mali jídlo hlídat/Keď sme o pol piatej prišli nazad do prístavu,hľadeli sme ako vyjavení,pretože za 30 Euro sme čakali viac,pretože na lodi nebolo ani toľko miest,takže 2 ľudia zo 14 museli byť celý čas v kajute.15 minút sa 5 odvážlivcov kúpalo a cesta nazad.Boli sme tak sklamaní,že sme to hneď po príchode reklamovali.Arogancia a nezáujem od p.Sládkovej,ktorá tam robí nábor nemal obdoby. Takže,až niekedy príde nejaká pani Sládková robiť na hocičo nábory medzi našincami,tak ju kdesi pošlite,lebo to bolo celé jeden veľký podfuk.
Dana Roskova

Upravené 1 krát. Naposledy upravil Kamila Lyzuj.cz (14.08.2008 08:02)

Zdena (78.99.42.---) 13.08.2008 11:57

Ahoj,
mohla by si mi napísať, akou cestovkou si bola na víkendovom pobyte v LIDO di Jesolo?
Zdena
Môj e-mail: tomi1z@orangeportal.sk

Michal (89.173.81.---) 16.03.2009 22:19

Ahoj lidi,zaujimalo by ma,či chodia lode z Lido DI Jesolo aj teraz,
v zime,chcem ist 22.23.3 na návštevu do Benátok a ako sa tam dá najlepsie dostat,alebo ked máte iný tip.Díky Michal

Fabian (213.151.217.---) 10.07.2009 00:22

Ahoj, chcem poradiť. Chystáme sa do Lida di Jesolo stanovať niekde do kempu. Poradíš mi kde si bol ty a aká je cena na den v kempe v stane? Dakujem

Sisa (217.119.123.---) 21.01.2010 19:03

Chystáme sa na dovolenku do Lido di Jesola, konkrétne villa Zenith. Má niekto fotky z Lido di Jesola alebo bol v tej ville.
Pošlite mi ich prosím na mail: mi.szi@citromal.hu

Ďakujem

zuzana 2 (87.244.231.---) 06.03.2010 22:52

ti si dobre sprosta

danosen (78.98.122.---) 07.03.2010 10:01

zuzana 2 : ... Zuzana , ... Zuzana ... si sa prejavila hneď len čo si ústa otvorila ... Ty asi nevieš, že čo ti to teraz odpisujem ...

Evka (78.98.118.---) 08.06.2010 22:59

Ahojte. Minulý rok sme boli v Lido di Jesolo v západnej časti a boli sme veľmi spokojní. Tento rok chceme vyskúšať východnú časť.
Má prosím niekto z vás skúsenosti s touto časťou Lida? Aj tam večer je hlavná ulica ako pešia zóna. Býval niekto v hoteli Tokyo? Páčilo sa vám? Vďaka za odpoveď.

Evka

katka (88.212.40.---) 14.06.2010 12:48

ja bola som v kempe Parko Capraro, čo je asi vzdialene 800 metrov od pláže, ale aj tak to stálo za to, atmosféra úžasná, nemenila by som, bola som tam cez FIFO, chvalim

karola11 (109.230.8.---) 24.06.2010 21:03

A ako je daleko do mesta?My tam ideme za 2 týždne.Díky

Daniellll (217.119.121.---) 21.07.2010 18:34

Ahoj Prosim vas kto mate skusenosti s pobytom len na weekend v taliansku presnejšie v mestečku Lido di Jesolo pprosim vas pomožte mi smiling smiley planujeme tam ist plne auto čiže 9 ludi. a mam strašny problem zohnat njaky ten camping alebo niečo lacnejšie lebpo tie ich hotely ponukaju moc služieb ktore neplanujeme väbec využivat grinning smiley . Planujeme tam ist v piatok po praci čiže prideme navečer tam a v nedelu ano odchadzat ... prosim Vas ak by niekto vedel poradit ozvyte sa mi na moj mail daniellll87@atlas.cz. Vopred pekne dakujem smiling smiley

Evka (78.98.159.---) 27.07.2010 22:41

Vrátili sme sa s Lido di Jesolo - už sme tam boli druhý krát - len v inej časti. Teraz sme bývali pri Piazza Milano - hotel Tokyo. Vrelo odporúčam. Príjemné ubytovanie, ochotní personál, úžasná strava. Je to síce na hlavnej ulici, za cestou však už je len ihrisko pre plážový voleybal a hneď pláž. Teda blízko na pláž, hneď vedľa je supermarket, pekáreň, pizza.....nádhera. A ešte jeden bonus - pred týmto hotelom je mólo, z ktorého odchádza loď do Benátok - Mobi dick. Dospelá 23 eur, dieťa 11. Odporúčam. Prajem krásne leto. Evka

Jarka (193.110.186.---) 18.02.2011 11:51

Ahojte, my sa chystáme celá rodina s 3mi deťmi do Lida de Jesolo do rezidencie Nautilus bez stravy, je to blízko Piazza Torino. Boli ste tam niekto? Aké je ubytovanie, hlavne ma zaujíma, či tam nie je veľmi teplo NA izbách, keď je to ubytovanie hneď pri pláži a svieti tam slnko celý deň. Je v každej izbe klimatizácia? JARKA

Evka (78.99.207.---) 18.02.2011 12:42

Ahoj,
My sme boli s deťmi už dva roky po sebe v Lido di Jesolo. Minulý rok sme bývali pri Piazza Milano a boli sme sa prejsť i na Piazza Torino.

Tú rezidenciu nepoznám, tak sa ku nej nemôžem vyjadriť ale z námestia je pár minút na pláž a pre rodiny s deťmi je to tam fajn.
My sme bývali v hoteli Tokio - je to medzi Piazza Torino a Piazza Milano a s pred tohto hotela z móla odchádzala každý deň loď do Benátok - určite odporúčam.

Z námestia Torino - viem že odchádzal taký ozdobný vláčik asi každú polhodinu do Aquaparku, ktorý je na opačnom konci Lida.

prajem krásnu dovolenku.

Evka

Evka (78.99.207.---) 18.02.2011 12:46

A ešte jeden môj názor ku klimatizácii - máme síce malé deti ale klímu v hoteli nevyužívame - nakoľko vždy z nej niekto z nás nachladol.
V Taliansku nie je až také teplo, aby sme to nevydržali.

Evka

kikina (95.102.184.---) 06.03.2011 13:11

ahojte my sme boli minuly rok v Lido v hoteli Alla Rotonda .Mali sme apartman bez stravy .Hotel ponuka aj polopenziu ,majitelova manzelka je slovenka ,takze pri nieakom probleme sa super dohodnete.Hotel je na hlavnej promenade takze si moc nepospite ,ale v cene bol aj plazovy servis ,pradlo a zaverecne upratovanie . Mozem odporucit.

Choď na stránku: 12Nasledujúci
Aktuálna stránka: 1 z 2
Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Novy prispevok
Meno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Pred vytvorením novej témy prosím čítajRady a tipy pre používanie fór
Overovací kód:
Ak nedokážete kód prečítať, skúste hádať! V prípade, že zadáte kód nesprávne, bude vytvorený nový obázok a máte ďaľšiu šancu.
CAPTCHA