Diskusné fórum » Kontinenty a svetové regióny » Austrália » Australia a Oceania

Australia a Oceania

• Letenky
    Odkiaľ 
    Kam 
    Odlet 
    Návrat 
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
Diskusia o najmenšom kontinente a jeho obyvateľoch - tzv. protinožcoch.
Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Choď na stránku: 12Nasledujúci
Aktuálna stránka: 1 z 2
Zuzana (60.234.100.---) 10.07.2006 00:00

Ahojte mili vsetci, ktori ste uz na NZ a najlepsie v Christchurch.
Som tu aj s prialelom 5 mesiacov a hladame si nejaky okruh znamych s kym by sa dalo ist na pivo smiling smiley))
tesime sa na vase spravy.
Zuzka a Mato

mato (---.roburnet.sk) 13.07.2006 00:00

zdravim vas. sice som na nzneni, ale by ma zaujimalo ako je to tam s pracou. ci sa da nejaka zohnat (mozno aj na cierno)a ak o aky druh prace tam maju zaujem. chcel by som tam popracovat o potom precestovat.
dik a majte sa krasne

euka (---.skyeurope.sk) 23.07.2006 00:00

ahoj zuzka, jeeej, tak to dufam naozaj pojdeme na to pivko!!!!!chystame sa na NZ 10.10.2006. to by ste tam este teoreticky mali byt. a mohli by sme ist na to pivko teda, ok???euka

Marek (---.orange.sk) 07.09.2006 00:00

Ahojte stastlivci.Keby som tam bol tak by som vás pozval aj na vodku:-D Ale ide mi skor či by ste sa nepodelili somnou o vaše skusenosti.Mam velký sen odíst do Austrálie,som šofér z povolania-jazdím na kamione,neviete mi poradit kde by som zohnal info o práci v Austrálií,ako ste sa tam dostali a tak...moc ma to zaujíma.Ak nepomožete nevadí vela štastia,ale ak by ste mi pomohli zohnat nejaké info tak vám tam prinesiem celu basu Staropramena:-DDD Dakujem ak odpíšete prosím na moj mail LG@azet.sk Dakujéééééém

Marek Trenčín

aruna (---.jetstream.xtra.co.nz) 27.10.2006 00:00

cau euka,prezerala som si skrz na skrz a nasla som tu aj teba.no co uz si pricestovala?
ked byvas niekde v okoli tiez sa mozme stretnut.ja byvam v havelock.zatial pa.
ARUNA

Darinka (---.proxy.aol.com) 22.12.2006 00:00

Ahojte!
ja by som mala len taky maly dotaz!
Chcela by so vycestovat na Novy Zeland,ale neviem co nato potrebujem.ci potrebujem viza a kde sa mam na ne popytat,staci mi tam ist aj na tri mesiace.
pomozte mi niekto
dakujem Dara

Caute napísal:
-------------------------------
Velmi rad by som si s niekym popisal o australii alebo novom zelande.Je to krasna cast zeme.Pracujem momentalne v UK a vo volnom case si rad nieco precitam o zaujmavych krajinach.Dik

vlad (---.imafex.sk) 15.01.2007 00:00

Ahoj.Na Novy Zeland netreba viza,ak pobyt neprekroci 3 mesiace.

Peter (212.89.226.---) 14.05.2007 14:15

Chysta sa niekto na Novy Zeland v januari 2008? Rad by som to tam precestoval.

Janka (193.93.72.---) 11.07.2007 23:35

Zuzka ahoj..chtila som sa práve tvojho prispevku...potrebovala by som niekoho kto by mi vedela napisat kde najlepsie si hladat pracu na NZ a co robite vy?ako sa tam da zarobit a ci ste spokojny a sa vam tam paci....ako byvate a podobne veci...moj priatel ma tiez chce dostat za hranice a prave na NZ a ja by som skor asi aj nieco viav o tom vsetkom vedela...yawning smiley)
ak budes mat cas rada si s tebou popisem...
Janka

Zuzana (91.127.110.---) 12.07.2007 08:49

Ahoj Janka,
ja som si pracu nasla v Christchurch na juznom ostrove. Zalezi aj na tom na akej urovni je tvoja anglictina. Inac ako krajina je velmi krasna.
Napis mi co presne potrebujes vediet rada poradim. Momentalne som uz na Slovensku, odisla som este pred krutou Nz zimou smiling smiley

Janka (193.93.72.---) 18.07.2007 10:23

Zuzka ahoj...ak by ti nevadilo tak skusme si pisat na maily da sa tam toho viac popisat aj popripade prilohy prikladat...mailik moj: miuska24@post.sk Dakujem napisala si mi to tak pekne idealne...velmi chceme ist na NZ a preto par otazok co ma teraz napadaju aj mam...
Zuzka da sa vycestovat aj bez viza?a ked nechcemem len na sezonnu pracu ale na rok da sa napriklad zacat so sezonymi pracami a po case si vybavit prave na NZ dalsiu pracu?
aku pracu mas ty? si spokojna?
jazyk u mna je na trosku slabsej urovni ale priatel sa dorozumie viac...ibaze ze si dam este tu na slovensku nez odcestujeme kurz anglictiny..yawning smiley)
akou leteckou spolocnostou sa tam da letiet zo slovenska?treba prestupovat alebo sa da letiet aj priamo...?
no zatial asi tolko...popripade odkial zo slovenska pochadzas mozmo by sme mohli dat niekedy kavicku a porozpravat sa?....yawning smiley)
Janka a Tomas

Kristian (195.168.234.---) 19.07.2007 00:01

Ahojte
Tiez by som mal zaujem vycestovat na NZ. Co som pocul ze je tam pekne ale nemam ziadne blizsie informacie. Mohly by ste mi niekto poradit co a jak tam funguje a ako je to s vizami, v podstate vsetko co napisala Janka. Zatial dakujem

Lea (89.100.178.---) 02.08.2007 14:37

ahoj..
..buduci rok by sme s kamaratom chceli vycestovat na nejaky cas na NZ..momentalne sme uz 3 roky v IE a asi mame toho tu uz viac ako dost.confused smiley.najviac by nas asi zaujimalo ci je velmi tazke vybavit si pracovne viza (bud v ski rezorte abo v administrative)..keby nam vedel niekto poradit boli by sme mu velice vdacni..aj ked ako vieme info su najcennejsie..
..zatim dik a pre pripad moj mail: leusiatko@yahoo.com winking smiley
..prajem vstkym nice day..

luna (222.153.42.---) 29.09.2007 23:31

ahojte , onedlho mi konci platnost medzinarodneho vodicskeho preukazu a robit si novy zelansky sa mi velmi nechce.mate niekto skusenosti s policiou? chcu vidiet pas, co ma caka a neminie ak mi na to pridu ze uz dlhsie ako rok pouzivam medzinarodny? vdaka

xard (202.137.246.---) 05.11.2007 08:57

AHoj,sme s priatelkou v Aucklande a uz 3 tyzden sa snazime ziskat hocijake prac.povolenie,mame super anglinu a hladame job vsade,behame po shopoch aj farmach a stale nas odmietaju,pretoze nikto nie je schopny nam zabezpecit wp.Nevieme ako dalej,vedel by niekto aspon poradit alebo dat nejake info,inak musime odist.Diky,diky.

ricardito (202.89.155.---) 17.11.2007 00:53

cafte, ja mam ten isty problem, tiez som v aucklande a vsade ma odmietaju iked mam dobru anglinu, neviem ako dalej bez work permit, myslel som ze to nebude taky problem

aneta (84.47.59.---) 10.12.2007 14:41

ahoj. zaujalo ma že by si chcel cestovať na nový zeland v januári. chcela by som aj ja ísť samozrejme za prácou ale sama si netrufam moc, hlavne letísk sa obávam odkiaľ si?

Lucia (91.127.52.---) 03.01.2008 23:58

Ahoj,Janka!

Planujeme ist od septembra 2008 na Novy Zeland s priatelom
na dlhsi cas. A premyslame nad mestami Christchurch a Wellington.
Nevies nieco poradit?
Niekto tu pisal,ze tam vysiel pred 2 mesiacmi zakon, podla ktoreho
nemozu zamestnavat SLovakov.Co o tom vies?

Prosim,porad.

Lucia

Marek Prelovsky (82.42.49.---) 12.01.2008 03:04

zdravim dobry ludkovia.
Poradte mi prosim. Chem sa dostat do Australie,alebo Noveho Zelandu , a skusit tam stastie. Neviem ako nato,teda vsetky informacie ktore mam, stroskotavaju na horibilnych cenach (okolo 150-200.000 sk na 1 rok) , ktore uctuju agentury. Momentalne zijem v britanii, a planujem zmenu za ine pocasie ako je na ostrovoch ! Vie mi niekto poradit ? Kombinacia skoly a 20 hod. prac. casu je este akceptovatelna,kedze oficialne sa tam asi neda dostat pracovne povolenie..., ale tie naklady sa myslim musia dat okresat (vlastne zabezpecenie letenky , popr.skoly, ubytka).... Co sa tyka Vizovej povinnosti - je lepsie ist z britanie na turisticke viza ,tam ich zmenit na studentskee ,alebo ist priamo zo slovenska na studijnee,nebodaj turistickee :-) ? ?? poradte prosim. Precestoval som skoro celu Europu, a Australia snad bude moj dalsi splneny sen (Novy Zeland urcite nie je na zahodenie....)
dakujem pekne
Marek Prelovsky , Liverpool - European Capital of Culture 2008
www.laskaexistuje.szm.sk

MAR (82.113.40.---) 12.01.2008 19:38

Ahoj,
toto téma je dost složité a obsáhlé,ale jediná pro mě známá možnost jak legálně pracovat v Austrálii je pouze na studentské vízum,po příletu si to z turistického na studijní změnit je skoro nemožné.
Na Zélandu můžes jako slovák pracovat myslím po dobu 7měsíců a musíš si požádat o working holiday visa na ambasádě v Londýně nebo podobně jako v Austrálii jako student.
Hodně štěstí

Adka (85.216.130.---) 15.03.2008 17:15

Vsetko si mozes vybavit sam a bude to lacnejsie ako cez agenturu, ak nechces vybavovat sam, skus skolu na 3 max 6 mesiacov, mozno tam najdes nieco lacnejsie, ako ponukaju agentury, akurat budes musiet vybavovat dalsie viza, co samozrejme, stoji aj peniaze, ale je to urcite jednoduchsie, ako zo slovenska smiling smiley

Marek (217.12.51.---) 18.05.2008 19:40

Ahoj Janka,chcel by som ťa poprosiť o radu ako najlahšie sa dostanem na NZ? a chcem tam byť aspon dva roky aby som si niečo zarobil,viem že zrušili turistické víza,ale to by som sa musel vrátiť do 3 mesiacov,tak prosím ťa čo mám robiť?

Marek (217.12.51.---) 18.05.2008 19:43

Ahoj Janka,chcel by som ťa poprosiť o radu ako najlahšie sa dostanem na NZ? a chcem tam byť aspon dva roky aby som si niečo zarobil,viem že zrušili turistické víza,ale to by som sa musel vrátiť do 3 mesiacov,tak prosím ťa čo mám robiť?a prosím ťa píš mi na www.maikes@azet.sk...

Dagmar (213.151.217.---) 20.06.2008 01:08

Zdravim vsetkych na New Zaelande and v Australii. Poradte mi niekto aky druh of Visa potrebujem ak idem zo Slovenska do Aucklandu za snubencom ako turista na par tyzdnov. No a potom naspäť sa potrebujem dostat z Australie, lebo on tam ma work, takze budeme tam.To znamena, ze potrebujem asi aj Visa do Australie. Som z toho zufala, lebo netusim ako sa k tomu dostanem a ci mi tie Visa daju. Dik za kazdu dobru radu..potom mozeme ist na pivo.

Mishiak (219.89.130.---) 03.09.2008 22:32

caute ludia, odchdzam zo zelandu po par mesiacoch lebo vola skola, a potrebujem predat svoje auto, Toyota Windom 3.0, rok 1992, ak mate niekto zaujem tak mi dajte prosim vediet na moj mail
mito_ha@hotmail.com

odchadzam 21 septembra, takze potrebujem suuuurny predaj, 1500 dolarov, dikyyy moc

cafte

zoli (217.118.98.---) 29.09.2008 04:00

ahoj. poradte mi chcem ist pracovat do Australie ako sofer na kamion jazdim europu ale laka ma Australia poradte ake doklady co ktomu potrebujem ake podmienky atd dakujem

Lidka (217.75.73.---) 08.03.2009 17:07

Ahojte,som starsia pani, mam na N.Zelande vydatu dceru a chcela by som ju na 3 mesiace ist navstivit,hladam dajaku spolucestujucu,alebo spolucestujuceho.Mam strach sa pustit sama na taku dlhu cestu,neviem vobec anglicky.Chcela by som vycestovat tak do jedneho roka,vopred dakujem a tesim sa na spolupracu..pa

Monika (87.198.41.---) 19.06.2009 22:04

Ahoj Lidka, ja sa chystam na Zeland v septembri-do Wellingtonu, ak by si chcela a sla vtedy aj Ty, po ceste kludne pomozem.
Monika

Lidka (217.75.73.---) 18.07.2009 11:15

Mila Monika,dakujem,ale pre mna je to velmi skoro,chystam sa tam na buduci rok, z prace by ma ne 3 mesiace neuvolnili.Napis mi daco viac o sebe,naco tam ty cestujes?? Prajem pekny den, Lidka

Monika (78.98.60.---) 23.09.2009 14:04

Ahoj, nebola som na tejto stranke od jula, tak som sa neozvala, prepac.Ja idem na Zeland na 7 tyzdnov trocha si pocestovat, mam tam jedneho znameho.Moja sestra byva v USA a mama ju bola navstivit sama. Tiez nevie anglicky a nejako to zvladla, tak aj Tebe dr&im palce.Ako dlho si dceru nevidela?

Choď na stránku: 12Nasledujúci
Aktuálna stránka: 1 z 2
Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Novy prispevok
Meno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Pred vytvorením novej témy prosím čítajRady a tipy pre používanie fór
Overovací kód:
Ak nedokážete kód prečítať, skúste hádať! V prípade, že zadáte kód nesprávne, bude vytvorený nový obázok a máte ďaľšiu šancu.
CAPTCHA