Diskusné fórum » Kontinenty a svetové regióny » Amerika » Brazília

Brazília

• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Zájazdy
  • Knihy
  • Prenájom áut
Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Sil (213.151.208.---) 22.02.2002 00:00

Ahojte,

rozmýšľam, že si spravím dovolenku v Brazílii. Ale nemám ani predstavu ako to tam asi vyzerá a aký sú tí ľudia. Veľa som o tom čítala, ale bola by som radšej, ak by sa mi ozval niekto, kto tam bol.

Dík

lou (---.wcom.com) 22.02.2002 00:00

Sil, pred tyzdnom som sa vratil z Karnevalu v Rio de Janeiro. Bolo vyborne, aj ked Karneval nebol to, co sa mi na vylete pacilo. Aj ked som vela z Brazilie nevidel, uz samotne Rio (jeho topograficke polozenie) a jeho okolie ma ocarilo. Krasne plaze lemovane vrchmi, s mnozstvom malych ostrovcekov, spusta zelene...

Ludia su "easy going", ak mozem poradit, nauc sa zakladne slova portugalciny, lebo anglictina nie je velmi pouzivana, hlavne mimo turistickych oblasti. Ak planujes soferovat, niektore znacky maju portugalske vyrazy, cize opat sa ti zidu zaklady ich reci. Inac, vodici niekedy nestoja na cervenu sa semaforoch...jazdia divsie ako u nas, ale nevidel som pocas 5 dni ziadnu nehodu. Musis byt viac ostrazitejsi a nespoliehaj sa na prednost.

Hertz pozicovna aut ma najlacnejsie rental rates. Den nas vysiel na US$30. Inac, exchange rate je najlepsi ak vyberies R$ z ATM. Tam som dostal az R$2.44 za US$1. Pouzivanie kreditky nie je vobec vyhodne, kurz sa pohyboval okolo 2.3. A navyse, niekto pocas poslednych 2 dni v Sao Paulo nedovolene pouzival cislo mojej kreditky na kupu za vyse US$700. Uz som informoval banku...Takze neodporucam platit s kartou.

Najlepsie je byvat v lepsom hoteli s trezorom, nechavat vzecnejsie veci tam a so sebou si brat len primerane mnozstvo penazi a odfoteny pas a viza. Radim nechodievat do zlych casti mesta, hlavne vecer a v noci.

Odporucam pit dzusi z cerstvych ovoci, maju ich tam spustu. Z alkoholickych napojov odporucam Caprina , to je rum z cukrovej trstini s cukrom a lime. Je to lacne a dobre pitie. Taktiez Fruta (nie som si ale 100% isty nazvom), je koktail z ovocia s palenkou, myslim s rumom. Piva maju tiez celkom slusne, ja som pil Skol a Brahma a este jedno (exportne), uz sa nepamatam na nazov.

Daj si pozor na predvacov drahokamov na uliciach. Tie budu vacsonou neprave. Kamarat kupil krasny "zafir" za US$15 a ked ho ukazal v zlatnictve, ten sa len zasmial...Inac taky kus, ak pravy, by stal niekolko tisic US$.

Dievcata su velmi krasne, rozne sfarbenia a typy. Ak mas zaujem o ne, staci sa len prihovorit na ulici a dohodnut a ....V turistickych oblastiach dokonca tie profesionalne obchytkavaju turistov. Zalezi len na tebe...

Inac odporucam sa obliekat podobne ako oni, hlavne ak musis do tych nebezpecnesjich miest.

Dufam, ze moje cerstve rady ti pomozu, vela stastia.

Lubor

lou (---.wcom.com) 22.02.2002 00:00

Sil, sorry. Az teraz som si uvedomil, ze nie si chlap, tak ignoruj posledne rady, ci poznatky.

Martina (---.sk) 25.03.2002 00:00

Ahoj.
V Brazilii som bola v Novembri, desat dni. Bolo to velmi kratko, ak chces nieco z krajiny vidiet a nemotat sa len po Riu ci v okoli, treba ovela viac.
V Riu sme boli ubytovani v hosteli siete "Youth hostel" Je to celkom v pohode, s ranajkami, trezorom a internetom, vyjde to asi na dvesto - tristo Sk na noc. Informacie je lepsie priniest si so sebou yawning smiley) lebo ludia (vratane zmenarni a hostelovych recepcii) su absolutne neschopni poradit. Navyse s anglictinou je to naozaj zle, bud nevedia ani slovko (v zmenarnach ani cislovky) alebo velmi dobre - co vsak je vzacne.
Inak su v podstate priatelski, snazia sa pomoct. Reci o "strasnom nebezpecenstve" a "obrovskej kriminalite" neber az tak celkom vazne, ak sa zrovna nebudes motat po horsich stvrtiach, je Rio v tomto smere ako kazde ine velkomesto. Pocas celeho pobytu sme nemali pocit, ze by nam niekto chcel ublizit, okradnut, ani nic podobne. Pozor na veci a na zdravie si treba davat vsade.
Co sa tyka napojov, suhlasim s "Lou", Caipirina je fajn, ale bacha na mnozstvo yawning smiley)). Mne osobne viac chutila Caipivodka. Dobre sa da najest v sieti restauracii "Churascaria", cenovo su ale prilis rozmanite, preto treba hladat. Dostanes v nich jeden tanier, poslu ta k pultu s prilohami, a dalej ti nosia maso na raznoch od vymyslu sveta, zastavia sa az ked povies "staciii" yawning smiley) To vsetko za jednu cenu. Niekedy mozu byt napr. na druhej strane ulice ceny rozdielne aj o stovku, preto treba dlhsie hladat.
Sao Paulo radsej vynechaj, je to mest o nicom, spinave a hlucne, nie je tam nic. Ak si chces oddychnut, navstiv nejaky ostrov, my sme konkretne cestovali asi dve hodinky na juh, a tri dni stravili na "Ilhe Grande" ...typicku Braziliu zazijes na severe (mesto Salvador).
Ak vazne uvazujes nad cestou, kludne sa mi ozvi na mail.
Martina.

paul (---.px.psg.sk) 16.04.2002 00:00

No neviem Martina, s tou kriminalitou je to podla mojich poznatkov uplne ine ako v inych velkomestach. Asi si nebola na Copacabane...

ROBO (201.252.7.---) 23.06.2009 07:36

zdravim, ...minuly rok som celkovo stravil v Sao Paulo 5 mesiacov, toho roku mesiac. Nemam rovnaky nazor ako Martina, ze SP je mesto o nicom. Stravila si asi primalo casu v Brazilii aby si sa viac rozhladla a mozno aj zmenila nazor. SP nie len spinave mesto plne kriminalnych zivlov. Je tam asi vsetko mozne na co si clovek spomenie, teda okrem sochy krista, copacabany alebo ipanemy, ale pokial clovek v sao tuzi po plazi, tristvrte hodinky cesty a si v santos,plaz je skoro ako v riu, a s podstatne mensou kriminalitou. jasne, vsade plati, ze netreba provokovat, bez hodiniek a retaze na krku. to je pravidlo. Ale to Ti mozu ukkradnut aj v Blave. Ja mam konkretne prenjaty dlhodobo byt v Sao vo stvrti Moema. Je to velmi pokojna stvrt a do centra, teda na Paulistu do jardins je to 15 min autom, ci taxikom. Pravda ak nie je zapcha. Sao to nie su len favely, je tu mnozstvo zaujimavosti, pisanim ktorych by clovek zabil cely den, ale... nebudem sao len ospevovat, neoplati sa chodit do niektorych stvrti ako napr. centro do citade,interlagos, carandiru ani cez den. Je to predsa len brazilia. Netreba hrat hrdinu a clovek prezije aj kriticke situacie. s pozdravom ROBO

Tomas (212.57.34.---) 29.11.2015 09:36

Ahoj,plánujeme ist v januári do SP.chcely by som sa spytat nejake veci,mozem poprosiť kontakt alebo mail?dakujem smiling smiley

Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Novy prispevok
Meno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Pred vytvorením novej témy prosím čítajRady a tipy pre používanie fór
Overovací kód:
Ak nedokážete kód prečítať, skúste hádať! V prípade, že zadáte kód nesprávne, bude vytvorený nový obázok a máte ďaľšiu šancu.
CAPTCHA