Diskusné fórum » Kontinenty a svetové regióny » Amerika » USA/Spojené štáty americké

USA/Spojené štáty americké

• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Ricky (---.nr.nextra.sk) 26.05.2002 00:00

Caute!!! Najde sa tu prosim vas niekto kto absolvoval pohovor s konzulom na americkom velvyslanectve???
Ak ano tak mi posli kontakt na teba, lebo by som sa chcel poradit. Dakujem vopred!!! -Ricky z NR-

Petr (---.dialup.vol.cz) 30.05.2002 00:00

Ahoj, pohovor jsem absolvoval na velvyslanectví v Praze. Bylo to docela v pohodě :-)

Ricky napísal:
-------------------------------
Caute!!! Najde sa tu prosim vas niekto kto absolvoval pohovor s konzulom na americkom velvyslanectve???
Ak ano tak mi posli kontakt na teba, lebo by som sa chcel poradit. Dakujem vopred!!! -Ricky z NR-

marketa (---.mistral.cz) 16.12.2002 23:00

Take jsem si dala pohovor s konzularnim urednikem, na prazske ambasade, a moc v pohode to nebylo, vlastne to byla naprosta pakarna. Vizum mi nedal se slovy ze to mozna NAKONEC BUDE JEN PRO MOJE DOBRO, ha ha. Asi mel zrovna mesiasskou naladu........

lillyon (62.168.77.---) 31.10.2003 00:00

Prosim vas,
napiste co vsetko ste museli zodpovedat a coho sa to este tyka.

petka1 (---.ta3.com) 04.08.2006 00:00

Ahoj, pre všetkých, ktorým to pomôže...
Absolvovala som pohovor pred 3 dňami, asi som mala šťastie, ale všetko prebehlo úplne v pohode smiling smiley
Prieniesla som im potvrdenie z práce (som tu 5 rokov, papier o tom, že nie som vo výpovednej lehote a že som lojálny zamestnanec smiling smiley), výpis z účtu, na ktorom som mala cca 70tis., žiadne pozvanie, nič, išla som prvýkrát a na žiadosti som mala napísané, že cestujem s kolegom...
No a ako to prebiehalo...
Konzulgrinning smileyobrý deň, môžeme sa rozprávať po anglicky?
Ja:Radšej nie, že radšej po slovensky...
Kyawning smileyk, jasné, neni problém...Takže vy ste tam pracovali 5 rokov?
Ja:Ja tam ešte stále pracujem(a milo som sa akože usmialasmiling smiley
K:Jasné smiling smileyA kam chcete ísť?
Jagrinning smileyo New Yorku a ak sa podarí, tak do Washingtonu...
K:Na tri týždne?
Ja:Áno, tak nejako, ale presný počet dní ešte neviem...
K:A kolega už má víza?
Ja: Áno, on už dostal...
K:Máte v USA nejakých príbuzných, známych?
Ja: Nie (samozrejme smiling smiley
Ktongue sticking out smileyoprosím vás ľavý ukazováčik na červené svetlo, pravý...(chceli fotky mojich prštekov smiling smiley...ok, o také 3-4dni vám príde pas
Ja:To je všetko?
K: To je všetko...
No a celé to trvalo asi 3minútky, podľa mňa sa hlavne treba usmievať a nedať najavo, že ste nervózni, treba sa tváriť, že vám je to fuk a ak vám víza nedajú, pôjdete peniažky minúť do inej krajiny...
Tak hádam to niekomu pomôže...Držím všetkým palčeky smiling smiley))

zuzka (88.80.244.---) 15.03.2008 22:13

prosim vas ak idem na dva tyzdne na floridu potrebujem viza?

maverick (91.127.8.---) 17.03.2008 20:11

ze vahas smiling smiley - potrebujes. Ja pojdem na mesiac cestovat po USA a samozrejme budem potreboat viza. Ale uz idem treti krat, tak hadam nebude problem

suzanne (158.195.165.---) 10.04.2008 23:44

ahojte, chystame sa siedmi kamarati do usa, zamestnavatela sme si nasli sami cez W&T student agency, ale americka agentura nam odmietla respektovat zamestnavatela, bo mal nejake irelevantne problemy a teraz rozmyslame ci pojdeme bez job agreement s tym, ze sa kazdy vykeca na ambasade alebo radsej riesit fiktivneho zamestnavatela s novou zmluvou. my chceme ist len tomu nasmu, bo kamarati tam boli uz dva roky predtym a vsetko bolo super, len teraz uz dva dni netusime co skor robit, ci vsadit na oklamanie americkych uradov alebo na ukecanie ambasady. poradite, ak mozte, ake skusenosti mate s ambasadou?? do akej miery su lojalni a ochotni privriet oko? bo ja napr.som este ktomu konciaca bakalarka. moc dakujem za kazdu odpoved

Mima (77.57.215.---) 17.04.2008 00:00

Samozrejme že potrebuješ víza, každý prechod hranicami si strážia. Alebo počkaj po októbri, možno už budeme aj my v bezvízovom styku s Amerikou. Tak či tak potrebujú pracovnú pomoc z EU, majú ekonomickú krízu a ľudia im utekajú do Európy.

juraj (78.99.11.---) 20.02.2010 22:47

ahojte, ked chcem len prestupit na letisku v USA, ale cestujem do inej krajiny taktiez potrebujem viza?

jeno (71.116.116.---) 06.08.2010 23:27

cau dojdi do san francisca ok tel 415-8974982

JajulkaNR (178.41.6.---) 26.04.2011 14:00

Ahojte ja idem tento rok do ameriky na vymenny pobyt aa za 2 mesiace priblizne musim ist na to interiew pre vybavenie viz..Neviete niekto akym stylom to pojde?? ake otazky davajuu? prebieha to cele po anglicky ci nie??prosiiim ak niekto viete nieco o tom tak mi dajte vediet som vazne zvedavaa...dakujemsmiling smiley

darknight (88.212.36.---) 30.04.2015 20:42

keď sa prechádza hranicami jasné, že musíš mať víza, keď sa danou krajinou vyžadujú smiling smiley zrejme ľudia si hlavne tu v EÚ už zvykli na svoj komfort smiling smiley) hoci sú aj isté výnimky, napríklad: esta

Soňa (212.57.34.---) 03.12.2015 16:00

Dobrý deň, dnes som absolvovala pohovor na ambasáde a chcela by som sa spýtať, že keď mi pracovníčka nevrátila pas znamená to, že dostanem víza ??

Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Novy prispevok
Meno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Pred vytvorením novej témy prosím čítajRady a tipy pre používanie fór
Overovací kód:
Ak nedokážete kód prečítať, skúste hádať! V prípade, že zadáte kód nesprávne, bude vytvorený nový obázok a máte ďaľšiu šancu.
CAPTCHA