Diskusné fórum » Kontinenty a svetové regióny » Amerika » USA/Spojené štáty americké

USA/Spojené štáty americké

• Letenky
    Odkiaľ 
    Kam 
    Odlet 
    Návrat 
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Choď na stránku: 12Nasledujúci
Aktuálna stránka: 1 z 2
Silvia (---.adsl-s.telecom.sk) 22.09.2005 00:00

Je nejaka realna moznost ako sa dostat do USA, ak tam mam niekoho z rodiny nelegalne?

Zetko (---.asset.sk) 30.09.2005 00:00

Ano je,
ale urcite by ta mal pozvat niekto iny a najlepsie nech ti da aj, ze sa za teba zaruci a budes u nich byvat.
Ci ale dostanes viza, je otazne. Vzdy rozhoduje tvoja osoba, ci mas dovody preco by si sa mala vratit..(praca, majetok, rodina tu sa mysli dieta, manzel, podnikanie....)

Zdenka (---.195-146-142.telecom.sk) 11.10.2005 00:00

Ahoj,
nie je to celkom tak, ze rozhoduje moja osoba, lebo rozhodnutie je vylucne na úradnikovi , ktory to posudzuje a ten vie figu, co je pre cloveka zo SLovenska dolezite,preco by nezostal v USA. Mne povedal pri zamietnutí viz (ziadali sme uz 2x bezúspesne s manzelom). Povedal mi, ze sme ho nepresvedcili o tom, ze mame preco sa vratit . Mame rodinny dom, dvoch synov(uz dospelych), jednoducho nie sme na tom financne zle, obaja mame prácu v skolstve atd. Manzel uz bol raz v L.A. u priatela. Chceli sme ist spolu, no úradnik rozhodol, ze NIE. Manzel je par rokov po infarkte a velmi tam chceme ist spolu k priatelom, dokonca uz druhy rok je v USA (Detroite) aj syn, ktory tam pracuje ako dizajn. inzinier v automobil. priemysle. Ked nam nepustili k priatelom, myslís ze nam dajú viza, ked nas pozve syn na navstevu ???????
Chceme to skúsit tretikrat - ale vysledok je neisty....

Zetko napísal:
-------------------------------
Ano je,
ale urcite by ta mal pozvat niekto iny a najlepsie nech ti da aj, ze sa za teba zaruci a budes u nich byvat.
Ci ale dostanes viza, je otazne. Vzdy rozhoduje tvoja osoba, ci mas dovody preco by si sa mala vratit..(praca, majetok, rodina tu sa mysli dieta, manzel, podnikanie....)

Zetko (---.213-81-146.telecom.sk) 15.10.2005 00:00

Skusat treba stale, ak je tam syn na pracovne viza legalne (co asi je) tak nevidim dovod zeby vas mali nepustit.
Urcite by vas mal pozvat vsak niekto kto je AMERICAN a najlepsie bohatsi (lekar, pravnik, vyssia stredna vrstva) ale nech aj sa za vas zarucia ze sa chcete vratit. Viem ze sa maju uvolnit cesty pre Slovakov do USA ale este to nejaky mesiac potrva.
Chcete ist na dlhsie ci len na 1-2 mesiace?

zdenka valachova (---.213-81-164.telecom.sk) 15.10.2005 00:00

Dakujem za reakciu na moj meil. D USA by sme chceli ist max. na 5-6 tyzdnov. /v case letnych prazdnin/ Chceli by sme ist na par tyzdnov k synovi do Detroitu a par tyzdnov k priatelom do L.A. Je to velka vzdialenost Detroit - L.A ,ale keby sme uz boli v USA poriesili by sme to. Len nevieme, co by viac zavazilo na US-ambasy, ci pozvanie od syna, alebo od priatelov z L.A. (2x sme mali pozvanie od priatelov) .Nas priatel v L.A. patrí medzi dobre zarabajúcich a financne je na tom velmi dobre a je v USA uz 25 rokov a samozrejme má americké obcianstvo (aj slovenske).Chodieva na Slovensko poslednú dobu kazdy rok. Prave na toto sa pytal uradnik na ambasade, ze kedy nas navstivil priatel tu na Slovensku. Povedali sme ze minulý rok , a ze preco teda chceme my ist k nemu ???? No pre čo asi .... blbá otazka.
Nasi priatelia by boli velmi radi, keby sme k nim prisli a tak by sa nam chceli odvdacit za to, ze vzdy u nas majú zabezpecene byvanie kym sú na Slovensku a chceli by nam to vratit pozvanim do Californie.

Zetko napísal:
-------------------------------
Skusat treba stale, ak je tam syn na pracovne viza legalne (co asi je) tak nevidim dovod zeby vas mali nepustit.
Urcite by vas mal pozvat vsak niekto kto je AMERICAN a najlepsie bohatsi (lekar, pravnik, vyssia stredna vrstva) ale nech aj sa za vas zarucia ze sa chcete vratit. Viem ze sa maju uvolnit cesty pre Slovakov do USA ale este to nejaky mesiac potrva.
Chcete ist na dlhsie ci len na 1-2 mesiace?

polo (---.chemosvit.sk) 11.01.2006 00:00

Mam otca v USA uz 9 rokov -nelegalne- skusali sme sa tam dostat 2 krat no na ambasade nas vzdy sfukli,taktiez to skusali aj stary rodicia oni pre zmenu 5 krat paneboze keby aspon Ty ´NADLUDIA´ na ambasade ti povedali preco Ta nepustia a ze ci Ta vobec pustia a nie ze budes platit za kazdu navstevu

miriam (---.sk) 16.01.2006 00:00

ahojte, ja prave teraz vybavujem ameriku spolu s mojou mamkou, mame tam ist ku strykovi, ktory zije v amerike uz 30rokov, ma aj obcianstvo,dom , vsetko byvat budeme u neho. mamku chce pozvat ako rodin.prislsn. na pozivaci list a ja idem k nemu robit ako studentka, studujem cez work travel, tiez sa bojim ci dostane viza, ide von prvykrat a ma doma na slovensku vsetko pracu, a vsetky veci potrebne k tomu, tak uvidime ze ako to dopadne, dufam ze budeme mat stastie vam vsetkym ho prajem tiez pa

mata (85.216.165.---) 23.04.2007 19:40

Ahojte,
som rada, ze taketo forum existuje..............Ked uz tu prispievaju ludia, ktori maju urcite skusenosti, aj ja by som sa chcela opytat jednu otazku. Moja mama je v USA 11 rokov, teraz dostala americke obcianstvo.....Ja sa tam bohuzial neviem dostat, ziadala som uz vela krat, ale bez uspechu. Vyplyvaju pre mna a moju rodinu nejake vyhody ak mama ziskala obcianstvo? Ak by som teraz isla ziadat o viza, je sanca ze mi ho daju? Alebo zase to bude o tom ako sa ktory uradnik vyspi..........?
Dakujem vam
mata

jana (213.81.129.---) 29.04.2007 23:44

Ak je tam vas syn legalne, tak by som ziadala o viza ze ho idem pozriet...bola som v amerike ako aupair a poznam vela bab za ktorymi tam prisli rodicia na navstevu a viza dostali...akurat jedna matka nedostala lebo jej dcera sa tam vydala a ostala na cierno. Inac si myslim ze by nebol problem. Hlavne ak preukazete ze mate na cestu vela penazi a poviete presne na kolko tam ideme a kde budete ubytovani.

Zuzana (213.151.217.---) 21.07.2007 20:43

Ja som zaregistrovana na stranke www.greataupair.com a som dostala fajn ponuku do New Yorku, neviem ci to prijat, lebo viza vybavuje agency na Floride a ziada vysoky poplatok, ja sa tu nemam cim zarucit, len ten pan v Amerike, uvidim ci naberiem odvahu to skusit...zuzana

nicol-z (213.151.218.---) 29.08.2007 23:46

chcem sa spýtať, či bude problém dostať víza do usa, ak v usa tie víza už schválené máme. sú to sezónne víza na 6 mesiacov. či ich na ambasáde bude zaujímať náš majetok atď.

michal (86.7.93.---) 12.09.2007 13:47

Ahojte, rad by som isiel do USA ale neviem co mam prve podniknut. Teraz uz som 2 roky v UK. Ake su pozmienky sa dostat do USA.

Andrea (194.75.238.---) 27.09.2007 12:57

confused smileyconfused smileyjana napísal:
-------------------------------------------------------
> Ak je tam vas syn legalne, tak by som ziadala o
> viza ze ho idem pozriet...bola som v amerike ako
> aupair a poznam vela bab za ktorymi tam prisli
> rodicia na navstevu a viza dostali...akurat jedna
> matka nedostala lebo jej dcera sa tam vydala a
> ostala na cierno. Inac si myslim ze by nebol
> problem. Hlavne ak preukazete ze mate na cestu
> vela penazi a poviete presne na kolko tam ideme a
> kde budete ubytovani.

nicola (213.151.248.---) 15.12.2007 23:41

ahoj, mam 22 rokov a som neštudentka,ake mam možnosti dostat sa do usa konkretne do Ny ak vylucim možnost pozvanky od usa obcana.je sposob zaplatenia poplatku agenture zarukou, že mi ambasada udeli viza?dakujem za odpoved.

lenka (86.49.13.---) 19.01.2008 18:24

ahoj , chcela by som sa len opata , planujeme ist s dvoma kamoskami cez leto do usa ...chceme tam ist pracovne , cize cez agenturu..ak by agentura vybavila vsetky potrebne veci k tomu a ak budu mat doklad o tom , ze studujem v prahe a ze sa tu urcite vratim mali by nam ich dat ?

lenkaknr (86.3.113.---) 06.03.2008 11:02

Ahojte.Poradi niekto.Ja pracujem v UK ako au pair len dva mesiace a rodina sa stahuje do USA,ponukla mi ci nechcem ist s nimi.Ake to je s vizami?Kolko by trvalo ich vybavit.Inak mam strach hlavne z anglictiny,lebo nie je dobra.A viza by som si mala ist vybavit asi na SR,nie?Alebo mi ich mohla rodina vybavit aj v Anglicku?Neviete ako by to prebiehalo?Dik za odpoved

burton (87.244.198.---) 09.07.2008 16:59

HELLO! Mam 36.rokov. Byvam na Slovensku v Komarne. Chcela by som zit a pracovat v USA natrvalo. Zoberiem akukolvek pracu. Mam zaklady v anglictine, ale rychlo sa ucim, takze z jazykom by nemali byt problemy. Mam rada slobodu a nezavislost. Som slobodna a bezdetna. Mam ukoncene stredoskolske vzdelanie s maturitou. V USA si chcem zalozit rodinu. Prosim, proaim, pomozre mi niekto! Pomozte mi splnit si svoj americky sen. Do USA by som chcela odcestovat najneskor do konca roka 2008.

Eva Pluharova
Klincekova 4/23
945 01 Komarno
SLOVAKIA

Dada (62.159.241.---) 09.04.2009 13:19

Viete niekto poradit nejake agentury cez ktore ziskat pracu v USA ak som nestudent VS, resp nestudent denneho studia.

Dik
d

Marianna (217.118.98.---) 15.05.2009 11:53

Ja by som tiež velmi rada navštívila tuto krajinu,aôe vobec neviem ako by som mala zacat a ake vsetky papiere su k tomu potrebne..
Nieco som pocula o biometrickom pase ale ze ten je tam platny len do 3 mesiacov.Potom uz asi je treba viza?,..kto stym ma skusenosti??.mohol by mi naspiat na moj e-mail.Budem velmi rada.
Nasla som aj pár inzeratov co ponukaju pracu na upratovananie domov do Californie,ale sama by som urcite nesla,iba ak by sa niekto nasiel.
Pracu sprostredkuje jeden pan co tam zil dlhe roky.
Siel by niektO??

Maria (88.80.227.---) 04.10.2009 11:53

chcem sa ta opytat ci ti niekto poradil nejake agentury cez ktore sa da dostat pracovat v lete aj ked si nestudent?dakujem smiling smiley
Maja,maja76@centrum.sk

robert (217.75.86.---) 22.11.2009 12:43

Ahoj,chcel by som sa vas spytat,ako sa mozem dostat do ameriky?mam tam rodinu ma velku firmu,zarucil by sa za nas myslim tym za nas priatelka dieta a ja,co by to nebol problem sa tam dostat vo pred vam velmi pekne dakujem.

Veronika (85.135.129.---) 31.12.2009 13:01

ahojte,
pred dvoma rokmi som bola v usa na turisticke viza ale len na 2 mesiace. Teraz by som tam chcela ist znova ale uz na dlhsie. Da sa ostat v krajine na turisticke viza dlhsie ako na 3 mesiace?
V pase mam vlepene viza ktore platia do roku 2013. A uz som na ne v usa bola. Ak chcem ist teraz znova musim zasa ziadat o viza alebo idem rovno na tieto? poradte mi prosim niekto kto sa vyzna.
Dakujem

Dano (188.112.79.---) 07.02.2010 16:50

ja chcem ist zit do usa ale neviem co mam spravit ako si to mam vibavit prosim pomozte napiste na mail Dano256@post.sk Dakujem

Petra (78.98.79.---) 10.03.2010 09:05

ahojte,chcem ist na 1 rok pracovat do USA.Som nestudent 3 roky uz pracujem.Ako na to? Prosimporadte mi dakujem moc krat :-)

Miro007 (195.91.56.---) 03.04.2010 08:46

No pravdu povedať aj ja rozmýšlam nad tým, že by som odišiel do USA len neviem ako na to a čo k tomu.Môže mi niekto poradiť?Aj na mail ak sa da.
Ďakujem

zvalec (159.51.236.---) 22.04.2010 13:14

Ahojte ,
mohol by mi niekto poradiť? Chcel by som isŤ do USA tak na pol roka trošku po cestovať, zažiť a oprašiť jazyk. Ako som zisťoval nie je vôbec ľahké získať pracovné víza ak nie som študent.
chcem sa preto opýtať ak sa mi podaria vybaviť turistické víza na pol roka.. je problém si tam nájsť daku pracu na čierno?
kedže už som bol bol v USA mam SS(Social Security)može mi toto pomôcť pri hľadaní práce...?
ak nie je daká možnosŤ?

díííkec

Michal (84.211.102.---) 22.04.2010 16:01

Takých ako ty,čo chrú robiť na čierno už má Amerika plnú r... Asi potrebuješ o Tvoje SS prísť, tak sa tam naval..
Keď chceš tam robiť na čierno, tak sedˇ radšej doma na zadku a nevynmýšaj a ži poctivo.

Upravené 1 krát. Naposledy upravil Klarimond (26.04.2010 17:16)

zvalec (178.40.98.---) 22.04.2010 23:10

To neni rada..to su 3 vety o nicom...
a pokial viem sediet na r..i a zit poctivo v tomto state nikam nevedie...to mozno robis ty..nic..!pytal som sa na moznosti nie na srdce rvouci pocity zakomplexovaneho cloveka co hlada vymluvy a nie riesenia...chcem pracovat a cestovat ..nic viac nic menej..
tak ak nemas konstruktivnu radu ..nevyjadruj sa..:-'

Upravené 1 krát. Naposledy upravil Klarimond (26.04.2010 17:17)

Michal (84.211.102.---) 24.04.2010 11:55

Pridavam sa k nazoru toho co ti napisal- ako si ho nazval "zakomplexovaneho cloveka ".ZAKOMPLEXOVANY SI TY!!!
A moznosti najst si pracu nacierno ?! Chod na slovensku ambasadu v NY a povedz, ze hladas robotu nacierno. isto ti tam dobre poradia.
Ked si taky majster sveta, tak si najdi robotu sam...
a nevypisuj somariny .Naozaj by bol blbec, kdo by ti poradil.
Zamestnat niekoho nacierno - to je problem aj pre toho,co by ta zamestnal....ak to nevies!
Takze to SI TY co si vylievas pocity zakomplexovanosti.

janka (78.99.116.---) 17.08.2010 12:21

ahoj,velmi by som chcela ist o rok v lete do USA,ale z cestovanim nemam este ziadne skusenosti,a vobec neviem co vybavovat ,ale je to moj sen sa tam ist pozriet,a kedze clovek ma len jeden zivot,a mal by si ho aj patricne uzit,tak nechcem o tento sen prist,tym ,ze budem cely zivot sediet na zadku,a nic pre to neurobit,chcela by som sa o tom porozpravat z niekym kto tam uz bol,a vie co a ako, proste chcem o tom vediet vsetky podrobnosti,popripade by som tam chcela ist z niekym kto tam ide,zo serioznym clovekom,Budem rada ,ak mi niekto pomoze a poradi,uz som si nieco citala aj na nete,ale nie je to to iste,ako ked mi porozprava o tom niekto kto to uz zazil,viem ,ale ze to nie je jednoduche sa tam dostat,ale chcem to skusit,a splnit si sen.smiling smiley) Dakujem .

Choď na stránku: 12Nasledujúci
Aktuálna stránka: 1 z 2
Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Novy prispevok
Meno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Pred vytvorením novej témy prosím čítajRady a tipy pre používanie fór
Overovací kód:
Ak nedokážete kód prečítať, skúste hádať! V prípade, že zadáte kód nesprávne, bude vytvorený nový obázok a máte ďaľšiu šancu.
CAPTCHA