Diskusné fórum » Kontinenty a svetové regióny » Európa » Taliansko, Malta

Taliansko, Malta

• Letenky
    Odkiaľ 
    Kam 
    Odlet 
    Návrat 
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Noro (---.87-197-175.telecom.sk) 31.05.2006 00:00

Čaute cestovatelia,
plánujeme s manželkou a deťmi dovolenku v Taliansku (palmova riviera a okolie)vlastným autom a ubytovanie si chceme nájsť priamo na mieste bez rezervácie. Ako cestovateľ ZELENÁČ by som potreboval vedieť hlavne či to odporúčate, či existujeje niekde voliaky zoznam voľných ubytov. kapacít typu bilocal...,no atiež aké sú zhruba poplatky na dialniciach v Rakúsku a Taliansku a ako to tam funguje(dial. známky alebo rampy...)Asi je toho v jednej otázke moc ale o to vďačnejší budem.
Ďík yawning smiley)

Jozef (---.dsl.nextra.sk) 31.05.2006 00:00

Nazdar, ja ti viem poradiť len v oblasti diaľničných poplatkov, v Rakúsku sú nálepky, na 10 dní stojí cca. 8 EUR, v Taliansku sú rampy. Pozri www.viamichelin.com, kde môžeš presne naplánovať cestu, vypočítať náklady napr. na benzín a tiež ti uvádza poplatky pri jednotlivých bránach v Taliansku. Ohľadom ubytovania len toľko, že radšej nechodte v auguste, lebo vtedy majú taliani prázdniny a všetko je drahé a preplnené. Šťastnú cestu!

Katarina (---.195-146-154.telecom.sk) 06.06.2006 00:00

My sme boli v Taliansku na Palmovej riviere pred dvomi rokmi cez cez taliansku cestovku, oplatilo sa to cenove oproti nasim cestovkam. Ale da sa zohnat este aj na mieste ubytovanie a vsak ratajte s tym, ze to bude dalej k moru. Inak je tam krasne, aj ubytovania tam maju uroven, je tam zivo, mili ludia ale nekomunikuju radi v nemcine, ide to lepsie anglictinou a naj francustinou. Nas slovakov maju radi. Krasnu dovolenku.

PS: cesta je zaujimava a urcite zazijete kopec srandy s talianskou mentalitou.

maca (---.radiolan.sk) 21.06.2006 00:00

Prajem Vám veľa šťastia ak idete cez prázdniny. My chodíme každý rok, síce si vždy zabezpečím pobyt dopredu, ale vždy máme problém ked chceme cestou prespať, lebo chodíme len na juh. Vždy majú pri mori obsadené a voľné sú len hotely, ktoré sú drahšie, takže teraz už volíme spôsob že prespávame vo vnútrozemí.
Je síce pravda, že cez talianske cestovky je to lacnejšie, ale fakt je, že je problém s komunikáciou. Na severe ešte angličtina fičí, ale čím južnejšie, tým je to horšie. Ale sú fakt veľmi milí a trpezliví. čo sa týka cesty najhorší je úsek pred Benátkami a pred Bolognou. Odskúšané mám, že je dobré prechádzať Benátkami doobeda, poobede je to peklo. Posielam www stránku, kde sa dá dobre sledovať priechodnosť talianskych dialnic: http://www.autostrade.it/autostrade/traffico.do. Poznám Taliansko dosť dobre, tak ak by ste potrebovali, tak sa ozvite.

BIBA napísal:
-------------------------------
PROSIM TA AKO SA SPOJIM S TALIANSKOU CESTOVKOU

Marcelka (---.212-5-196.telecom.sk) 03.07.2006 00:00

Ahojte, ked sme uz pri tejto teme, mam na vas obrovsku prosbu.. aj my cestujeme od necele 2 tyzdne cez Taliansko, ale az do francuzskeho Mentonu - autom. Mame ale velky zmäatok co sa tyka mytneho v Taliansku.. nevieme, ako si to vyratat, viamichelin to vyratal nejako zvlastne... sad smiley dost nas to desi, lebo mam pocit, ze tam nechame pekne peniazky. Itinerar mame urobeny tak, ze to vyzera, ze na dialnicu vstupime v UDINE a zideme vo Ventimiglii... je to mozne? ci budeme schadzat viac krat? A ako vyratame, kolko cca nechame na mytnom? dakujemmmeeee

dana (---.dclient.hispeed.ch) 05.07.2006 00:00

take vseobecne, ale velmi orientacne pravidlo je, ze za poplatky na dialnici v taliansku zaplatis asi tolko, ako za benzin. neviem, ten viamichelin by to mal vyratat spravne, ja s tym mam dobre skusenosti.

riki (84.16.37.---) 05.07.2006 00:00

na tejto stranke http://www.autostrade.it/en/index.html ked vlozis odkial kam ides tak Ti da presny udaj kolko zaplatis

Milas (---.adsl.slovanet.sk) 10.07.2006 00:00

No asi 100 Eurikov hore,dole..
Nenarobis nic,zacvakas a ficis...
Isiel som tam cez Milano,lebo som tam nieco vybavoval...
Mimo dialnice ani neuvazuj!!!!!!
Have nice trip!!!
Milas

macka (---.84-47-85.telecom.sk) 27.07.2006 00:00

s talianskou cestoukou sa spojíš napr. tak, že si vyhľadáš (trebárs cez Google) na internete mesto kam chceš ísť. Na stránke mesta je zoznam agentúr. Popozeráš agentúry - v niektorých (kde je zobrazená česká vlajka) sa dá komunikovať (mailom, či telefonicky) aj v čestine. ak vieš jazyk, tak v cudzom jazyku(nemčina, anglina).
A vybavíš si všetko čo chceš. Oni sú seriozni, odpovedajú väčšinou v priebehu 24 hod.
Ja som si tak pred týždňom rezervovala pobyt a už som aj z účtu(nemusí byť devízový) uhradila zálohu. teraz sa teším na dovolenku.čau

jim (---.aminet.sk) 05.01.2007 00:00

Ahojte, nevedel by mi nejaky odbornik poradit - chcel by som ist s rodinkou (manželka + dvaja 6-roční chlapci) na dovolenku do Talianska autom. Chceli by sme ist niekde blizko, t.j. asi na sever. Chceli by sme si prenajat nejaky apartman ale neviem sa dopatrat k zrozumitelnej web stranke. Nemate nejake vlastne skusenosti a neviete poradit? (nie sme bohaci) Jim

milas (---.adsl.slovanet.sk) 14.01.2007 00:00

V minulosti som bol párkrát v Bibione .Zaplatil som 30 percent dopredu a ostatne tam na stol.
Klasika a hlavne spokojnost.Naposledy som tam bol pred 2-mi rokmi zaciatkom juna,nie kupat,ale nadychat sa slaneho vzduchu a relaxovať. Vratane cesty a ubytovania 2.200 na hlavu.V lete je to viac.Na hore uvedenej adrese vyčítaš všetko.V pripade nejasností napište.
masan@slovanet.sk
Osobne v lete preferujem juh,ale každý musi"vyprobovat"!

Macka (78.99.44.---) 04.08.2008 10:14

Ahoj prosim nevies ako sa da najst neake fotky apartmanu Condominio K3 v Eraclea mare?ideme tam na dovolenku.dakujem napis na marcelkasolisova@zoznam.sk

Marcelina (78.99.44.---) 04.08.2008 10:18

milas napísal:
-------------------------------------------------------
> V minulosti som bol párkrát v Bibione .Zaplatil
> som 30 percent dopredu a ostatne tam na stol.
> Klasika a hlavne spokojnost.Naposledy som tam bol
> pred 2-mi rokmi zaciatkom juna,nie kupat,ale
> nadychat sa slaneho vzduchu a relaxovať. Vratane
> cesty a ubytovania 2.200 na hlavu.V lete je to
> viac.Na hore uvedenej adrese vyčítaš všetko.V
> pripade nejasností napište.
> masan@slovanet.sk
> Osobne v lete preferujem juh,ale každý
> musi"vyprobovat"!

Ahoj a kolko tak teda vysla celkovo dovolenka?stravu si mal vlastnu?marcelkasolisova@zoznam.sk

Vladimír Zlatovský (193.148.46.---) 20.08.2008 13:41

PdpCHcel by som ísť v septembri do Bibione.Dá sa zohnať niečo v prijaťelnej cene priamo tam.Ak máte niečo konkrétne,napíšte mi.Jedná sa o dve dospelé osoby/iba ubytovanie/na týždeň.Vtermíne bud´od 13.9.-20.9.08 alebo od 20.9.-27.9.08.Dakujem

marcel (80.242.33.---) 13.08.2009 10:20

caw noro mi ideme dnes do talianska autom tiez ako ty chces ist tak neboj sa toho a skust to a na dilanici v taliansku je 5 euro na 100 km

Janoss (95.105.149.---) 10.06.2010 21:26

Jozef napísal:
-------------------------------------------------------
> Nazdar, ja ti viem poradiť len v oblasti
> diaľničných poplatkov, v Rakúsku sú nálepky,
> na 10 dní stojí cca. 8 EUR, v Taliansku sú
> rampy. Pozri www.viamichelin.com, kde môžeš
> presne naplánovať cestu, vypočítať náklady
> napr. na benzín a tiež ti uvádza poplatky pri
> jednotlivých bránach v Taliansku. Ohľadom
> ubytovania len toľko, že radšej nechodte v
> auguste, lebo vtedy majú taliani prázdniny a
> všetko je drahé a preplnené. Šťastnú cestu!

stef (213.151.217.---) 13.06.2010 16:35

Ponúkame dopravu do Lignana (Taliansko) máme v aute 2 voľné miesta, odchádzame 18.6. 2010 návrat o týždeň, príp. dohoda, cena tiež dohodou.tel.: 0911 83 03 05, meil.: stefficorse@post.sk

Autom do Talianska (78.98.34.---) 14.06.2010 09:46

Kto má záujem sa pripojiť a cestovať autom do Talianska ? Odchádzame 5.7. TN - BA - Wien - Graz - Klagenfurt - Udine - Benátky - Ravenna. 6.7. San Marino - Rím, 10.7.Rím - Pissa, 11.7. Pissa - Garda 14.7. Garda -Dolomity (Arabba), 15.7.Garda -Grossglokner - Zell am See, 16.7. Návrat

gina (212.108.206.---) 17.02.2013 18:46

ahojte, ja sa chystam na siciliu v lete autom - co myslite, je velmi odvazne to skusit sama? myslim cestovanie autom - na sicilii som uz bola sama vlakom, lietadlom - a je to nadherne miesto, teraz chcem ist autom

konarcik (188.153.68.---) 18.02.2013 11:12

ja som tam este ebol ale rad by som sa siel pozriet..zvezies ma?...taliansky viem:-)...

Blanka (85.163.171.---) 21.02.2013 01:42

velmi ti neodporucam ist autom, je to nakladna cesta co sa tyka benzinu a dialnicnych poplatkov. Ved auto si mozes zapoziciat aj na Sicilii. a taktiez neodporucam mesiac august, taliani maju dovolenky, vsetko je vsade preplnené

Prihláste sa na odber nových príspevkov z tohoto fóra
Novy prispevok
Meno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Pred vytvorením novej témy prosím čítajRady a tipy pre používanie fór
Overovací kód:
Ak nedokážete kód prečítať, skúste hádať! V prípade, že zadáte kód nesprávne, bude vytvorený nový obázok a máte ďaľšiu šancu.
CAPTCHA